KURUMSAL

Severoto Otomotiv,  otomotiv sektörüne 1990 yılında  LADA  yetkili servisi olarak ilk adımlarını atmıştır. Ardından 2000 yılında, İzmir LADA yetkili satış,servis ve yedekparça olarak  ve 24.03.2006 yılında,sigortacılık sektöründe de Groupama Sigorta ve Neova Sigorta ile acentelik anlaşması yapmış olup Otomotiv sektörüne geniş bir bir yelpazede hizmet vermektedir. 06 nisan 2009 yıllında, İzmir' in Bornova ilçesinde kapalı alanda satış, servis, yedek parça ve sigortadan oluşan bir plazada  ege bölgesi yetkili LADA bayi ünvanını alarak otomotiv sektöründe hızla ilerlemiştir. 

Yetkisi satış, servis, yedek-parça ve sigorta acenteciliğin dışında Severoto otomotiv, LADA gibi kıymetli bir markanın Türkiye ' deki pazar boşluğunu görüp , Rusya ' da bulunan LADA Marka araçların üreticisi olan AVTOVAZ firmasıyla yapılan görüşmelerin neticesinde, 2014 yılında '' LADA - IMAGE '' antlaşma sağlanmıştır.Antlaşma neticesinde Yedek Parça İthalatıında, Türkiyede' ki geniş bayi ağımız ile tüm LADA kullanıcılarına orjinal yedek parça teminatı sağlamaktadır. 01.01.2018 yılında AVTOVAZ ile ön görüşme yapılarak yeni LADA 4x4 araçları için anlaşma sağlanmıştır. Bu sayede 2018 yılında efsane LADA 4x4 yeniden Türkiye' de satışa başlamıştır. 

Sever Oto Group

<'--'
Unsere Webseite verwendet Cookies um Ihnen den bestmöglichen Service zu gewährleisten. Wenn Sie unsere Seite nutzen, stimmen Sie der Cookie-Nutzung zu. Unsere Datenschutzerklärung
-->